
DGK 004: Badania profilaktyczne kotów. Co badać i jak się przygotować? – rozmowa z lek. wet. Pauliną Przeździecką (@matkaweterynarka)
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z lek. wet. Pauliną Przeździecką. Mówimy o tym, co warto przygotować na wizytę u weterynarza oraz kiedy i jak często należy badać koty. Rozmawiamy też o znaczeniu kastracji i czipowania naszych pupili oraz dzielimy się swoimi historiami. Listen to „DGK 004: Badania profilaktyczne kotów. Co badać i jak się przygotować? – […]
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z lek. wet. Pauliną Przeździecką. Mówimy o tym, co warto przygotować na wizytę u weterynarza oraz kiedy i jak często należy badać koty. Rozmawiamy też o znaczeniu kastracji i czipowania naszych pupili oraz dzielimy się swoimi historiami.
Listen to „DGK 004: Badania profilaktyczne kotów. Co badać i jak się przygotować? – rozmowa z lek. wet. Pauliną Przeździecką (@matkaweterynarka)” on Spreaker.Wizyta u weterynarza to często stres nie tylko dla kota, ale też dla opiekuna. Dlatego warto wcześniej się do niej przygotować i wiedzieć, czego możemy się spodziewać.
Przygotuj:
- transporter i naucz się, jak się go otwiera i zamyka,
- dokumentację medyczną,
- notatki z pytaniami i listą rzeczy, o które chcesz zapytać weterynarza,
- jeżeli chcesz wykonać badania np. krwi lub USG zapytaj wcześniej,
- weterynarza jak przygotować zwierzaka – czy ma być na czczo itd.
W trakcie wizyty:
- nie wyjmuj kota z transportera bez wyraźnego polecenia weterynarza,
- podczas kontroli weterynarz powinien między innymi osłuchać zwierzę, obejrzeć oczy, uszy i zęby kota, a także zmierzyć temperaturę. Możesz też poprosić o zważenie pupila,
- na koniec poproś o wydruk lub przesłanie na adres e-mail karty wizyty. Jeżeli wykonywane były dodatkowe badania, poproś by ich wyniki także zostały Ci przesłane.
Podstawowe badania okresowe:
- badanie krwi
- badanie moczu
- badanie kału
- USG
- echo serca
Lek. wet. Paulinę Przeździecką znajdziesz:
-> Na insta www.instagram.com/matkaweterynarka
-> Na blogu www.matkaweterynarka.blogspot.com